Navigation Menu+

Magiczny piernik na święta

Opublikowane on 16 Mar 2014 przez w Świat przypraw | Brak komentarzy

W każdej kuchni, zarówno domowej, jak i restauracyjnej, nieodłącznym elementem jej wyposażenia będą przyprawy. Wykorzystuje się je do nadawania posiłkom specjalnego smaki i zapachu, który ma sprawić, że całość będzie odbierana znacznie lepiej. Przyprawy są kojarzone właśnie z kuchnią i z kulturami różnych zakątków świata. Często zapominamy jednak o tym, że znajdują ważne zastosowanie również w cukiernictwie.

Każde ciasto posiada swoje charakterystyczne składniki i chyba wszyscy zgodzą się, że pierniki, czy szarlotki byłyby niczym, gdyby nie ten fantastyczny smak i aromat przypraw, które nadają całości tej niepowtarzalności i zapachu, który ma się w pamięci jeszcze długo po zjedzeniu. Ciasta są naprawdę czymś wyjątkowym i niezwykle smakowitym. Ludzie uwielbiają je jeść w różnych okazjach i sytuacjach. Nie wolno nam takiej postawy krytykować. Wszyscy wiemy, że ciasta są słodkie i mają dużo cukru ale to nie znaczy że nie wolno ich w ogóle jeść. Tak jak w przypadku każdej innej rzeczy najbardziej liczy się umiar. Jeśli lubicie piernik to nie powinniście go całkowicie ograniczać. Powinniście spróbować sobie zjeść trochę ale nie za dużo.

piernik-cukier-puder

Przyprawa do piernika może i dodaje mu taki aromat którego trudno się oprzeć ale my powinniśmy się wykazać wstrzemięźliwością. Taka postawa jest bardzo zalecana każdemu z nas. Ograniczanie się w jedzeniu jest ważne. Nie wie tego wiele osób ale jeśli ograniczamy się w jedzeniu to jedzenie nam lepiej smakuje.

Ilość ma znaczenie

Chodzi o to, że im mniejsze ilości tym większą uwagę zwracamy na smak. Jak mamy dużo jedzenia przed sobą to skupiamy się na jego ilości a nie jakości. Tak niestety działa ludzki mózg i układ pokarmowy. Jeśli lubicie gotować, czy też piec ciasta, to powinniście zdecydowanie korzystać z możliwości, jakie dają Wam przyprawy.

Można je stosować także jako dekoracje, a poza tym posiadają mnóstwo właściwości zdrowotnych, co z pewnością odczuje Wasz organizm. Przekonajcie się sami, jak wspaniałym składnikiem każdego dania mogą one być. Naprawdę warto.Artykuł powstał w oparciu o informacje zawarte na stronie http://pl.kotanyi.com/swiat-przypraw/.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zapisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *